ART.ERIA.TG – Gwarki 2019 – Tarnowskie Góry

ART.ERIA.TG

Wernisaż wystawy Marty Czarneckiej „Szkielety, tkanki i odbicia zdarzeń” wraz z koncertem zespołu Symetrio

Wernisaż

Zwiedzanie

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Tarnowskich Górach

Projekt wystawienniczy realizowany w przestrzeni miejskiej przez Galerię Sztuki Współczesnej Przytyk, działającej w Tarnogórskim Centrum Kultury. Główna ekspozycja będzie miała miejsce w Kościele Zbawiciela na Rynku. Wydarzenie jest okazją do przedstawienia działalności artystycznej lokalnych twórców. W tegorocznej edycji udział weźmie tarnogórzanka Marta Czarnecka, doktorantka w zakresie malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wśród nagród otrzymanych przez artystkę można wymienić m.in.: Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014), Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego (9. Edycja Triennale Grafiki Polskiej, 2015), Nagroda Angelus (I Przegląd Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”, 2017), laureatka VG.PART (Gliwicki Przegląd Artystyczny, 2017), Grand Prix FAMY (47. Festiwal FAMA – Wystawa WAR, 2017). Ma w swym dorobku kilka wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 40 wystawach i projektach zbiorowych w Polsce, Czechach i Francji.

Zwiedzanie do 20.10.2019 r. w godzinach otwarcia kościoła lub przez zamówienie mailowe przesłane na adres biuro@tck.net.pl.

Koncert Zespołu Symetrio

 

Skład:

Marcin Jabłoński
Adam Potera
Krystian Saciłowski

 

Symetrio to projekt nieprzeciętny. Powstały stosunkowo niedawno, bo w 2014 roku, zdobył serca słuchaczy w wielu miejscach Europy, głównie za sprawą kreowania własnego gatunku muzycznego i nieszablonowego podejścia do muzyki.
Zestaw trzech akordeonów w rękach znakomitych, profesjonalnych muzyków tworzy zespół, który zgodnie ze swym założeniem łamie stereotypy. Indywidualnie członkowie Symetrio to muzycy wykształceni przez wybitnych pedagogów w Polsce, Anglii, Szkocji i Austrii. To zupełnie różnie osobowości twórcze, które połączyła wspólna pasja.
Symetrio stale koncertuje i zdobywa laury na międzynarodowych festiwalach m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, na Litwie, Łotwie, Chorwacji, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech.
Ich program to głównie kompozycje autorskie. To wirtuozeria połączona z jazzem, klasyką, folklorem i charakterem każdego z członków.
Koncerty Symetrio to zabawa dźwiękiem. To eksperymenty. To improwizacja. A przede wszystkim to niepowtarzalny spektakl, w którym emocje, muzyka i sfera wizualna grają pierwszoplanową rolę.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.