Zespół Korek – Gwarki 2019 – Tarnowskie Góry

Zespół Korek

Koncert na Rynku

Grupa “Korek” powstała na przełomie lat 1991/1992 w Tarnowskich Górach założona przez dwóch gitarzystów Roberta Zowadę i Daniela Wiśniewskiego. Jest laureatem wielu nagród na festiwalach ogólnopolskich: “Ku przestrodze” im. Ryśka Riedla (II-ga nagroda), Festiwal Blues-rockowy Mykanów (I-wsza nagroda), Wiosło- nagroda specjalna, uczestnik festiwali Rawa Blues, Brock and Roll i wielu, wielu innych.

To zespół, którego koncertowe brzmienie i charyzma powodują, że jest wspaniale przyjmowany zarówno w klubach, jak i na dużych festiwalach w towarzystwie czołówki polskiej sceny muzycznej. Repertuar zespołu oparty jest na własnych kompozycjach i tekstach co wraz z dużym doświadczeniem scenicznym powoduje, iż Korek brzmi prawdziwie i świetnie na żywo.

Andrzej KOREK Korosiewicz – Śpiew, harmonijki

Grzegorz Kapołka – gitara
Grzegorz Kapołka, śląski gitarzysta bluesowy, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
W rankingu „Gitarowy Top” (…2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo „Muzyk” za „najlepszą polską płytę bluesową, jaka kiedykolwiek się ukazała”, a ostatnia płyta Tria otrzymała nominację do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Najlepszy album roku – Blues”.
Grzegorz ma swoim koncie ma 4 płyty autorskie, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.

Kajetan Drozd – gitara
Charyzmatyczny muzyk „zakochany” w bluesie i bezgranicznie mu oddany. Gitarzysta, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Założyciel i lider zespołów Siódma w Nocy, Kajetan Drozd Acoustic Trio oraz Kajetan Drozd Band. Koncertował niemal na wszystkich ważnych festiwalach bluesowych w kraju, wygrywając w konkursach większości z nich m.in. dwukrotnie na Festiwalu Rawa Blues (2006 i 2008), zwyciężył na bluesowych mistrzostwach polski Polish Blues Challenge 2010, a następnie dwukrotnie reprezentował Polskę na największym bluesowym konkursie International Blues Challenge 2011 i 2012 w Memphis USA. Kajetan Drozd ma na swoim koncie trzy autorskie płyty: Siódma w Nocy (2009), Bourbon And The Blues (2012) oraz Sześć Strun (2014), jest także obecny na składance muzycznej Minimax.Pl (2008),Piotra Kaczkowskiego i na trzech edycjach wydawnictwa Antologia Polskiego Bluesa (2008, 2009, 2011).

Radek Mokrus – instrumenty klawiszowe
Z zamiłowania kucharz, jego specjalność to rosół , żurek i jeszcze parę pysznych dań… a tak na poważnie muzyk grający na wszelkiej maści instrumentach klawiszowych ,od piana po ‚syntezator marszczony’, współtwórca i kierownik muzyczny wielu projektów . Muzyk sesyjny odnajdujący się w każdej stylistyce.

Ryszard „riKo” Rajca – perkusja
Ryszard Riko Rajca Muzyk zaangażowany w wiele projektów zarówno estradowych jak i studyjnych. Współzałożyciel zespołu Ścigani, z którym nagrał trzy długogrające płyty: „ Nigdy więcej bluesa”; „Bez hamulców”; „Spiritus Movens”. Laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Swoją pasję przekłada nie tylko na współpracę z różnymi artystami (Ścigani,Studio Sztama,Corinn,Marek Makaron,Fanga,Kajetan Drozd, T.B.B, Lipiny Syndicate) ale i na organizowanie przedsięwzięć o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym.Czesto uczestniczy lub prowadzi Jam sassions a Tajników gry na perkusji uczy w ognisku muzycznym,jak również przy okazji niezależnych warsztatów i prywatnych lekcji.

Sławek Bywalec – basKlaudiusz Jania – trąbka
Szymon Wojtała – sax
Daniel Łukawski – puzon

Aleksandra Stano – śpiew
Pochodzi z Siemianowic Śląskich. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej – specjalność wokalistyka. Pedagog, nauczyciel śpiewu, wokalistka, instruktor warsztatów wokalnych i wokalno-instrumentalnych dla młodzieży. Bierze udział w wielu projektach współpracując z artystami polskiej sceny muzycznej, a także tworzy autorskie projekty muzyczne koncertując w Polsce i za granicą.

Daria Porębska – śpiew
Muzyka jest jej miłością już od wczesnych lat życia, kiedy jako kilkuletnia dziewczynka czuła chęć do muzykowania, wyśpiewując na balkonie koncerty dla wyjątkowo cierpliwych sąsiadów. Uwielbia również wszystko to, co społeczne, czemu można się przyjrzeć, przeżyć i wyciągnąć wnioski. Stąd w niej nieustająca chęć do śpiewania i ciągłej nauki. Jest wielką pasjonatką słońca, poczucia humoru, pizzy i… żurku Radka, a nade wszystko kocha łamigłówkę: gdzie zmieścić kolejną parę szpilek?

Dudek – instrumenty perkusyjne
„Dudek – perkusjonista. Jego instrumentarium obejmuje kubańskie conga i bongosy, afrykańskie bębny djembe, arabskie tarabuki oraz szereg instrumentów perkusyjnych z całego świata. Dobry duch każdego składu w jakim się pojawia,współpracuje z wieloma muzykami wciąż poszukując rytmu w różnych odmianach muzyki. Założyciel Tarnogórskiej Grupy Bębniarskiej „SKARBNIKzHAVANY”. Na stałe związany z zespołami „TakaKarma” oraz „GryfneSynki&LiveBand”.

W nagraniach udział wzięli również:
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Justyna Porębska – śpiew

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.