Lanberry

Koncert na Rynku

Światowy pop znad Wisły!
Lanberry – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, zakochana w muzyce popowej, odważnie eksperymentująca także z szeroko pojętą elektroniką. Zadebiutowała w 2017 roku albumem zatytułowanym po prostu Lanberry. Kolejna płyta artystki, pt. miXtura, ukazała się w listopadzie 2018
roku, a rok 2020 przyniósł jej najnowszy album, zatytułowany Co gryzie Panią L?, który został uznany za najlepszą popową płytę roku (według portalu onet.pl).

Łącza liczba wyświetleń jej klipów w serwisie YouTube to ponad 100 mln! W serwisie Spotify – to prawie 30 mln! Lanberry od chwili debiutu szturmem podbija listy przebojów stacji radiowych,
zdobywając prestiżowe wyróżnienia Złotych i Platynowych Płyt. Jej utwór Gotowi na wszystko, przygotowany wspólnie z Piotrem Kupichą, był w pierwszym półroczu 2018 roku najczęściej granym utworem w polskich stacjach radiowych (1. miejsce na liście AirPlay). Do szerszego grona publiczności trafiła za sprawą singli Podpalimy świat oraz Piątek, który wspiął się na 7. miejsce ogólnopolskiej listy Airplay Chart. Kolejne single umacniały jej pozycję na listach przebojów: Ostatni most był najczęściej granym polskim utworem w stacjach radiowych (1. miejsce na liście AirPlay), a teledysk do niego – najchętniej oglądanym polskim klipem na Vevo i YouTubie.

W roku 2020 za sprawą singli Tracę i Plan awaryjny znalazła się w czołówce zestawienia najczęściej granych wykonawców w stacjach radiowych, zajmując 7. pozycję wśród polskich artystów. Plan awaryjny przyniósł także prestiżową nagrodę – 1. miejsce w konkursie „Premier” podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 23 października 2020 roku ukazał się jej trzeci studyjny album: Co gryzie panią L?. To najbardziej dojrzały i najbardziej intymny materiał w dorobku artystki, a także, jak okrzyknęli krytycy, najbardziej przełomowy w jej karierze i jeden z najlepszych popowych albumów tego roku.

 

Więcej o Lanberry:
Vevo: www.vevo.com/artist/lanberry
Facebook: www.facebook.com/LanberryMusic/
Instagram: www.instagram.com/lanberry/
TikTok: www.tiktok.com/@lanberry
Snapchat: lanberry_m