Śląska Orkiestra Kameralna Silver Concerto (Industriada) – Gwarki 2021 – Tarnowskie Góry

Śląska Orkiestra Kameralna Silver Concerto (Industriada)

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Koncert odbywa się w ramach XI edycji INDUSTRIADY w Zabytkowej Kopalni Srebra (cały program imprezy na kopalniasrebra.pl, industriada.pl).

SILLVER CONCERTO – koncert industrialny w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej: 

Jako finał Industriady, na terenie Skansenu Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra, odbędzie się koncert w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej. W programie, zgodnym z motywem tegorocznej edycji Industriady tj. TECHNIKA, TO CIĘ ZASKOCZY, znajdą się utwory, które przenoszą w przestrzeń industrialną, wiążą w sobie tradycję z nowoczesnością. Ich oryginalność zapewnia połączenie dźwięków naturalnych wydobywanych z instrumentów z „dźwiękami przemysłowymi”.

Pierwszym z utworów będzie Silver Concerto na klawesyn, orkiestrę smyczkową i multimedia, wykorzystujące dźwięki i obrazy Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Każda z części nawiązuje do historii i przestrzeni zabytków UNESCO. Wykonanie podczas koncertu będzie jego plenerową premierą. 

Drugą kompozycją będzie prawykonywana Symfonia industrialna. Jest to utwór multimedialny z dźwiękami maszyn przemysłowych pochodzących z huty i kopalni oraz z projekcją zdjęć z Huty Kościuszko w Chorzowie. Podczas koncertu zabrzmi również III Koncert Brandenburski J.S. Bacha w nowej, „industrialnej” wersji.

Program:
J.S. Bach – III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048 w wersji „industrialnej” (opr. A. Wesołowski)
J.S. Bach – Koncert d-moll BWV 1052
A. Wesołowski – Silver Concerto na klawesyn, orkiestrę smyczkową i multimedia
A. Wesołowski – Symfonia industrialna (premiera)

Wykonawcy:
Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – klawesyn
Maciej Tomasiewicz – dyrygent
Śląska Orkiestra Kameralna

 

START: 19.00

SKANSEN MASZYN PAROWYCH przy Zabytkowej Kopalni Srebra 

Szczęść Boże 81

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.