Tess – Gwarki 2019 – Tarnowskie Góry

Tess

Występ na Rynku

Wszystko zaczęło się od warsztatów tanecznych w 2000 roku. Duże zainteresowanie stało się przyczynkiem do założenia, jak się później okazało, tanecznej wizytówki Tarnowskich Gór. Zespół Tańca Nowoczesnego TESS od 2001 roku działa w Tarnogórskim Centrum Kultury. Na jego czele od lat stoi Justyna Michalska. Taneczna grupa z TCK obchodziła niedawno 15-lecie działalności. TESS specjalizuje się w technikach jazzowych. Stałą częścią zajęć jest również taniec klasyczny oraz akrobatyka.
W swojej historii TESS niejednokrotnie udowadniał nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i międzynarodowej, iż tarnogórska młodzież ma talent. Na półce w Tarnogórskim Centrum Kultury znajduje się mnóstwo trofeów przywiezionych z festiwali i przeglądów tanecznych. Oprócz tego grupa TESS w 2012 roku dostała się do półfinału programu „Mam Talent”, gdzie pokazała całej Polsce swoje umiejętności.
Tradycyjnym już elementem Gwarków jest prezentacja taneczna w wykonaniu grup – Mały TESS, TESS I i TESS.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.